Tërmet në Ohër dhe Strugë

Prishtinë | 11 Maj 2020 | 09:14 | Nga Ekonomia Online

Një tërmet me intensitet prej tre deri në katër shkallë sipas shkallës makroseizmike evropiane është ndjerë këtë mëngjes rreth orës 05:09 në rajonin e Ohrit dhe të Strugës.

Sipas Observatorit Sizmologjik në Fakultetin e Shkencave Matematiko-Natyrore në Shkup, epiqendra e tërmetit ka qenë 114 km në jug-perëndim të Shkupit dhe buron nga epiqendra e Ohrit. Sipas të njëjtit institucion tërmeti pati një magnitudë prej 3,4 shkallëve sipas shkallës Rihter, raporton Alsat-M.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme