Tërmet në Shkup

Prishtinë | 04 Maj 2019 | 11:39 | Nga Ekonomia Online

Rrjeti sizmik telemetrik me stacione në Shkup, Vallandovë, Ohër, Shtip dhe Pehçevë, e mbajtur nga Observatoria sizmike pranë Fakultetit matematiko -natyror në Shkup, në mëngjes në orën 5 e 58 minuta është regjistruar tërmeti, epiqendra e të cilit gjendet 11 kilometra në lindje të Shkupit dhe vjen nga rajoni i epiqendrës së Shkupit, transmeton MIA.

Magnituda e tij e Rihterit arrin 2.5, ndërsa ishte ndjerë nga popullata në Shkup, Ilinden, Kadino dhe rrethinë me intensitet prej 3 ballë sipas shkallës makrosizmike evropiane, kumtoi Observatoria sizmike.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme