Termet në Shqipëri, frikë te banorët e Beratit dhe Ballshit

Prishtinë | 16 Maj 2017 | 09:56 | Nga

Një tërmet 3.4 ballë tronditi sot Shqipërinë e Jugut duke u ndjerë më së shumti në zonën e Beratit, Kuçovës, Fierit dhe Ballshit.

Tërmeti pati si epiqendër zonën mes Beratit dhe Ballshit, saktësisht në malin e Shpiragut.

Të dhënat e Institutit të Sizmologjisë bëjnë të ditur se tërmeti ka qenë në një thellësi të vogël dhe ky ka qenë shkaku se përse është ndjerë i fortë nga banorët.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme