Tërmet prej 3.3 ballëve në Shqipëri

Prishtinë | 19 Mar 2020 | 10:49 | Nga Ekonomia Online

Një tërmet me madhësi prej 3.3 shkallë Rihter ka goditur sot Shqipërinë.

Epiqendra ishte në veri të vendit, me thellësi prej 5 kilometrave.

Në vend tërmeti është ndjerë në Lloqan të Kosovës dhe në Podgoricë të Malit të Zi.

Vitin e kaluar, Shqipëria u godit nga një tërmet i fortë ku humbën jetën mbi 50 persona dhe la pas vetës dëme të mëdha materiale.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme