Tërmeti dëmton edhe Ambasadën e Gjermanisë në Tiranë

Prishtinë | 23 Sht 2019 | 14:01 | Nga Ekonomia Online

Edhe ndërtesa e Ambasadës së Gjermanisë në Tiranë është dëmtuar nga tërmeti.

Foto është publikuar nga vetë ambasada. Stafi i ambasadës jep mbështetje edhe për shqiptarët e prekur nga lëkundjet e tokës.

“Tërmetet e fundjavës na tronditën gjithashtu ne dhe ambasadën tonë. Mendimet tona shkojnë te të gjithë shqiptaret dhe shqiptarët, të cilët janë lënduar ose shtëpitë e të cilëve janë dëmtuar rëndë. Shpresojmë që të gjithë ta kalojnë shpejt këtë tronditje dhe pasojat e tij”, thuhet në reagimin e Ambasadës së Gjermanisë në Tiranë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme