Tërmeti lëkund jugun e Shqipërisë

Prishtinë | 09 Kor 2019 | 11:57 | Nga Ekonomia Online

Tepelena është lëkundur ditën e sotme nga një tërmet 3.4 ballë i shkallës Rihter.

Sipas Ballkanweb, raportohet se lëkundjet janë ndjerë rreth orës 10:30, ndërsa epiqendra ka qenë në fshatin Krahes, me thellësi 12 km.

Kujtojmë se javët e fundit, një nga qytetet e vendit që është prekur dhe dëmtuar nga tërmetet ka qenë fshati Floq në Korçë, i cili është lëkundur shumë herë nga tërmete të forta me dëmtime serioze të dhjetëra banesave.

Të ngjashme