Tetë viktima dhe 444 raste të reja me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut, gjatë 24 orëve të fundit

Prishtinë | 27 Tet 2021 | 19:43 | Nga Ekonomia Online

Gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut tetë persona që kanë ndërruar jetë, ndërkaq kanë rezultuar pozitivë 444 persona.

225 pacientë janë shëruar nga COVID-i.

Numri i përgjithshëm i personave të diagnostikuar me COVID-19 në Maqedoninë e Veriut që nga fillimi i pandemisë është 200 mijë e 856, numri i të shëruarve është 187 mijë  e 374, numri i të vdekurve është 7 mijë  e 87, ndërsa numri i rasteve aktive është 6 mijë  e 395./ Alsat M

Të ngjashme