Tirana goditet nga tërmeti

Prishtinë | 14 Qer 2019 | 09:32 | Nga Ekonomia Online

Një tërmet ka rënë gjatë natës në afërsi të Tiranës, duke sjellë panik tek banorët e zonës. Sipas IGJEUM mësohet se lukundjet sizmike janë ndjerë rreth orës 2 të mëngjesit dhe ka pasur një magnitutë 2.9 ballë.

Epiqendra ka qenë 15 kilometër në Jug të Tiranës dhe nuk ka raportime për dëme.

Të dhënat e tërmetit

Data: 14/06/2019

Ora: 01:58:32

M=2.9

Thellësia: 9 KM

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme