Tiranë: Qindra besimtarë falen namazin në sheshin “Skëndërbeu”

Prishtinë | 01 Sht 2017 | 08:11 | Nga

Qindra besimtarë myslimanë falën sot herët në mëngjes, në orën 06:50, namazin e Bajramit në sheshin “Skëndërbej” në Tiranë.

Kreu i Komunitetit Mysliman, Skënder Bruçaj, në mesazhin e tij bëri thirrje për më shumë solidaritet, dashuri dhe paqe mes njerëzve, shkruan oranews.

Ndërkohë, pas faljes së Bajramit priten edhe kurbanët, ku një pjesë e të cilëve shpërndahen për nevojtarët.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme