Vdekja e major Klodian Tanushit, reagon ambasada amerikane

Prishtinë | 14 Maj 2019 | 09:52 | Nga Ekonomia Online

Ambasada amerikane ka reaguar për ndarjen nga jeta të major Klodian Tanushit si pasojë e shpërthimit të minës në Letoni, ku humbi jetën edhe nëntetarja Zarife Hasani.

“Shtetet e Bashkuara shprehin ngushëllimet më të thella për familjen dhe miqtë e Majorit Klodian Tanushi, i cili humbi jetën në krye të detyrës gjatë misionit të NATO-s në Letoni.

Iu bashkohemi qytetarëve shqiptarë në nderimin e sakrificës së tij dhe në vajtimin për humbjen e tij”, thuhet në reagim.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme