Vettingu, Kuvendi miraton 6 anëtarët e mazhorancës për komisionet Ad Hoc

Prishtinë | 18 Pri 2017 | 19:30 | Nga

Në një seancë të jashtëzakonshme, parlamenti ka votuar këtë të martë, 6 anëtarët për dy komisionet Ad Hoc të Vettingut.

Kështu, 62 vota pro, mazhoranca ka miratuar kandidurat e Pandeli Majko, Evis Kushi, Ulsi Manja, Bashkim Fino nga radhët e PS-së, ndërsa Luan Rama nga LSI-ja dhe Mesila Doda nga PDIU.

Ndërsa, opozita nuk ka asnjë propozuar asnjë emër kandidati, pasi prej disa kohësh ka bojkotuar. Megjithatë, komisionet nuk mund të jenë funksional pa 6 anëtarët e opozitës.

 

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme