Vjen reagimi i parë i LSI-së pas përjashtimit të Berishës nga PD

Prishtinë | 11 Jan 2022 | 10:01 | Nga Ekonomia Online

“Ha ha ha laraskat perjashtojne shqiponjen!” ky është reagimi i parë i ardhur nga radhët e LSI, lidhur me vendimin e Kryesisë së Partisë Demokratike për të përjashtuar nga partia Sali Berishën dhe mbështetësit e tij.

Reagimi nga LSI ka ardhur nga nënkryetari Petrit Vasili. Megjithëse mes PD dhe LSI, marrëdhëniet janë zbehur ndjeshëm që pas zgjedhjeve të 25 prillit, Vasili duke i pozicionuar krah ish-kryeministrit Sali Berisha.

Sjellim ndërmend se Sali Berisha nuk është më pjesë e Partisë Demokratike. Vendimi për përjashtimin e tij përgjithmonë nga PD është marrë nga Lulzim Basha dhe Kryesia në mbledhjen që nisi pasditen e djeshme dhe përfundoi në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Një nga vendimet e marra është edhe përjashtimi i anëtarëve të Komisionit të Rithemelimit.

Po ashtu “me dorë të hekurt” Kryesia ka vendosur shkarkimin 9 drejtuesve politikë në qarqe, të cilët u pozicionuan me Sali Berishën.

Kryesia ka vendosur shkarkim të drejtuesve politikë:
-Belind Kelind Kellici-Tirane

-Albana Vokshi-Tirane

-Aldo Bumci-Tirane

-Agron Shehaj-Tirane

-Flamur Noka

-Tritan Shehu-Gjirokaster

-Bujar Leskaj-Vlore

-Edmond Spaho-Korce

-Edi Paloka-Durres

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme