Vrasja e dyfishtë në Lezhë, jepet masa e sigurisë

Prishtinë | 29 Pri 2020 | 14:59 | Nga Ekonomia Online

Gjykata e Lezhës vendosi masën e sigurisë arrest me burg për Aleksandër Përdodën, i dyshuar për vrasjen e dyfishtë në Lalm të Vjetër, ku u ekzekutuan Kol Murrani dhe Preng Simoni.Perdoda u arrestua dje nga policia dhe është shpallur në kërkim vëllai i tij, për përkrahje të autorit të krimit.

Policia tha më herët se Përdoda ka qëlluar me armë për arsye pronësie, pasi pretendon se pjesa ku ka ndodhur krimi është pronë e tij, raporton Tch.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme