Vrasje ma armë zjarri në Vaun e Dejës pas një konflikti në lokalin e fshatit

Prishtinë | 23 Gus 2022 | 10:17 | Nga Ekonomia Online

Një person ka mbetur i vrarë me armë zjarri në orët e para të mëngjesit të së martës në Vaun e Dejës.

Policia bën me dije se ngjarja ndodhi në fshatin fshatin Shelqet, rreth orës 03:00 të mëngjesit.

Pas një konflikti për motive të dobëta, dyshohet se shtetasi A.P., 37 vjeç, banues në fshatin Stajkë, Vau i Dejës, ka vrarë me armë zjarri shtetasin A.M., 51 vjeç, banues në Shkodër.

“Nga veprimet e shpejta dhe hetimet paraprake të kryera nga Policia, dyshohet se konflikti për motive të dobëta ka nisur në lokalin e fshatit dhe menjëherë shtetasi A.P. ka shkuar në banesë ka marrë armën e zjarrit kallashnikov dhe në momentin që shtetasi A.M. ka hipur në automjetin e tij për tu larguar shtetasi A.P. e ka qëlluar me armë zjarri”, sqaron policia.

Shërbimet e Policisë janë vënë në ndjekje të autorit dhe vijon kontrolli i zonës për kapjen e tij. 

Të ngjashme