Vuçiq: Dialogu me Kosovën vetëm pas heqjes së taksës

Prishtinë | 01 Shk 2019 | 14:16 | Nga Ekonomia Online

Presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq i ka thënë sot ambasadorit të Rusisë në Beograd Aleksandar Çepurin se ngecja e në dialogu me Kosovën mund të tejkalohet vetëm pasi që të hiqet taksa ndaj mallrave të Serbisë, përcjell FoNet komunikatën e Presidencës serbe.

Në kumtesë përmendet “përcaktimi i përhershëm i Serbisë për paqe e stabilitet“.

Vuçiq e Çepurin kanë biseduar edhe për bashkëpunimin energjetik si dhe rreth “furnizimit stabil e të garantuar “ të Serbisë me gaz.

Të ngjashme