Vuçiq e Bërnabiq në takim që nga ora 10, flasin për Kosovën

Prishtinë | 01 Pri 2018 | 14:36 | Nga

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, dhe kryeministrja e Serbisë, Ana Bërnabiq, që nga ora 10 e mëngjesit të sotëm janë në Presidencën serbe dhe po bisedojnë për gjendjen në Kosovë, ka mësuar e përditshmja serbe “Blic”.

Siç mëson kjo gazetë, ata po bisedojnë edhe për ekonominë e të gjitha temat tjera të hapura politike, transmeton Koha.net.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme