Vuçiq e Erdogan arrijnë në Novi Pazar, nisin takimet

Prishtinë | 11 Tet 2017 | 14:15 | Nga

Presidenti i Serbisë dhe ai i Turqisë Aleksandar Vuçiq dhe Recep Tayyip Erdogan mbërritën pas orës 13.00 në Novi Pazar dhe u takuan menjëherë me kryetarët e komunave dhe presidentët e Novi Pazarit, Rashkës, Kraljevës, Sjenicës, Tutinit, Prijepoljes, Nova Varoits dhe Pribojit.

Pas takimeve do të nënshkruhet protokolli midis Qytetit të Novi Pazarit dhe Bashkisë së Rashkës me Agjencinë Turke për Bashkëpunim dhe Koordinim (TIKA), transmeton Klan Kosova.

Të ngjashme