Vuçiq falënderon Burundin për Kosovën

Prishtinë | 03 Pri 2018 | 12:57 | Nga

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, u takua sot në Beograd me ministrin e Punëve të Jashtme dhe Bashkëpunimin Ndërkombëtar të Burundit, Alain Aime Nyamitëe, i cili shprehu vlerësimin e tij të madh për siç thuhet vendimin e këtij vendi për tërheqjen e njohjes së pavarësisë së Kosovës.

Me këtë rast, kreu i shtetit serb shprehu gjithashtu mirënjohje në letrën e tij drejtuar Presidentit të Burundit Pierre Kurunziz, të cilin ia dorëzoi kryediplomatit të këtij vendi.

Të ngjashme