Vuçiq: Kosova nuk kishte asnjë shans për UNESCO e Interpol

Prishtinë | 05 Tet 2017 | 14:17 | Nga

Kosova nuk kishte asnjë shans për t’u pranuar në UNESCO dhe Interpol, ka thënë sot Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq duke shtuar se gjithmonë do të luftojnë për të ruajtjen e kishave, manastireve dhe trashëgimisë kulturore.

Duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve, Vuçiq tha se natyrisht se masat paraprake të tij ishin më të sakta se sa pretendimet e Ministrit të Jashtëm, Pacolli, i cili tha se Kosova kishte garantuar votat për UNESCO dhe Interpol.

Të ngjashme