Vuçiq në takim me prokurorin e Hagës, temë krimet e luftës

Prishtinë | 05 Nën 2019 | 09:27 | Nga Ekonomia Online

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do të takohet me Kryeprokurorin e Mekanizmit për Gjykatat Penale Ndërkombëtare në Hagë, Serge Brammertz. Takimi do të mbahet në orën 10:00.

Brammertz, i cili po qëndron për një vizitë dyditore në Beograd, është takuar të hënën me prokuroren e krimeve të luftës Snezhana Stanojkoviq.

Sipas Prokurorisë së Krimeve të Luftës në Serbi, një nga temat e këtij takimi të rregullt ishte përgatitja për raportin gjashtëmujor të Brammertz në Këshillin e Sigurimit mbi bashkëpunimin e Serbisë me Mekanizmin dhe zbatimin e strategjisë kombëtare të krimeve të luftë

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme