Vuçiq: “Serbia është në rrugën evropiane, por nuk do t’i prishim marrëdhëniet me Rusinë”

Prishtinë | 23 Nën 2021 | 13:14 | Nga Ekonomia Online

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, ka deklaruar se Serbia është realisht në rrugën evropiane, por nuk do të prishë marrëdhëniet me Rusinë.

Në një intervistë për kanalin YouTube Sovovjev live, e cila u publikua e plotë sot ai tha se subjekte të ndryshme politike nga Evropa ndajnë mësime dhe se dikur i kishin thënë se nuk duhet të flasë me kaq zë për sukseset e Serbisë, raporton Tanjug, transmeton Klankosova.tv.

Të ngjashme