Vuçiq: Serbia nuk voton për Rusinë

Prishtinë | 20 Dhj 2017 | 15:40 | Nga

Presidenti i Serbisë, Aleksandër Vuçiq, ka thënë se shteti i tij nuk voton për Rusinë, aty ku dëmtohen interesat e këtij vendi.

Ai ka thënë kështu, lidhur me kundërshtimin serb ndaj deklaratës së OKB-së për Krimenë, nga vizita që po bën në Rusi.

“Do të them atë që mundem dhe atë që mund ta bëjë si presidenti i Serbisë. Serbia nuk voton për në asnjë formë ku dëmtohen interesat e Rusisë”, ka thënë Vuçiq, shkruan RTS, përcjellë Klan Kosova.

“Sidoqoftë duhet ta kuptoni pozicionin tonë me Kosovën, por që besoj se e keni kuptuar mirë atë që kam thënë”, ka shtuar ai.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme