Vulin: Kroacia e frikësuar nga forcimi i Serbisë, do ta sulmojnë Vuçiqin

Prishtinë | 25 Tet 2021 | 09:51 | Nga Ekonomia Online

Kroacia ka frikë nga forcimi i Serbisë dhe duke qenë se e njeh presidentin serb Aleksandar Vuçiq si bartës të një Serbie të tillë, do ta sulmojë atë në nivel evropian, rajonal dhe të brendshëm.

Kështu ka deklaruar ministri i Brendshëm i Serbisë, Aleksandar Vulin, raporton Tanjug.

“Do ta sulmojnë në rrugën evropiane për të krijuar probleme në Evropë dhe do të përpiqen t’i shkelin autoritetin”, tha Vulin.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme