Vulin: Nëse i lejohet shqiptarëve të fantazojnë për “Shqipërinë e Madhe”, marrëveshja do të jetë e pamundur

Prishtinë | 28 Tet 2019 | 16:16 | Nga Ekonomia Online

Ministri i Mbrojtjes së Serbisë, Aleksandar Vulin tha se tani i takon bashkësisë ndërkombëtare të tregojë se ishte një partner i besueshëm dhe të bëjë gjithçka që marrëveshjet e Brukselit të zbatohen, siç tha ai “të mos lejojë që Prishtina të përcaktojë se çfarë do të përmbushet dhe çfarë jo”.

“Nëse shqiptarëve u lejohet të gjykojnë vetë se çfarë do të zbatojnë dhe ato që nuk do të zbatojnë, nëse lejohen të fantazojnë dhe të punojnë për të krijuar një” Shqipëri të Madhe “, çdo bisedë do të jetë e vështirë dhe një marrëveshje e pamundur”, tha ai, transmeton Klan Kosova.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme