Zaev: Për katër muaj rresht kërkova takim me Macronin, nuk pata sukses

Prishtinë | 19 Tet 2019 | 15:15 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri i Republikës së Maqedonisë së Veriut, Zoran Zaev sot mes tjerash informoi se ai kishte kërkuar një takim me presidentin Francez Emmanuel Macron, por që tentimet kishin përfunduar pa sukses.

“Kam kërkuar takim me presidentin francez Emmanuel Macron dhe përmes ambasadorit francez në vendin tonë, Kristian Timonie, për katër muaj – por nuk kishte sukses. Gjithmonë dëshiroj të takohem me presidentin e Francës, një vend i madh, mbi gjitha një mik i shkëlqyeshëm i Maqedonisë së Veriut. Besoj se në të ardhmen do të kemi mundësi për të biseduar “, shtoi Zaev.Klan.Kosova.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme