Zaev: Të tejkalojmë vetveten dhe të dakordohemi për Ligjin e Prokurorisë Publike

Prishtinë | 20 Sht 2019 | 18:30 | Nga Ekonomia Online

Kryeministri Zaev thekson se do të ulet me liderin e OBRM-PDUKM-së, Hristijan Mickoski për Ligjin për Prokurorinë Publike, por pasi grupet e punës do të japin sinjal deti tek ai dhe lideri i opozitës Mickoskin se ka përparim.

Ai mendon se ata nuk janë vërtet larg nga arritja e marrëveshjes dhe bën thirrje për më shumë përpjekje në këtë drejtim.

Ai shtoi se ka komunikim të vazhdueshëm në mes grupeve punuese dhe se ka mundësi që nesër të mblidhen.

“Besoj se mund të bëjmë hapa përpara, vërtet nuk jemi larg, vetëm duhet ta tejkalojmë vetveten veçanërisht në kushtet ja kurë lëndët janë siguruar dhe kanë të ardhmen e tyre. Le t’i dërgojmë një mesazh partnerëve ndërkombëtarë të BE-së se ne me të vërtetë kemi rënë dakord me konsensus që të votojmë në Kuvend për gjithçka që lidhet me reformat e BE-së dhe këtë ligj për Prokurorinë Publike. Unë qëndroj në dispozicionin plotësisht. Sapo grupet e punës të japin sinjalin për mua dhe Mickoskin dhe ne duhet të ulemi për të rënë dakord për këtë ligj për Prokurorinë Publike”, tha Zaev.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme