Zaev thotë se Maqedoni s’heq dorë nga Aleksandri i Madh

Prishtinë | 14 Pri 2018 | 14:04 | Nga

Kryeministri i Maqedonisë, Zoran Zaev ka deklaruar se monumenti i “Aleksandrit të Madh” nuk do të hiqet.

Ai tha se gjithçka që kanë është maqedonase, por theksoi se qytetarët kanë nevojë për më shumë para, një jetë më të mirë dhe prandaj shpreson se do të ketë një zgjidhje dinjitoze për emrin me Greqinë.

Zaevi shtoi se grekët nuk duhet ta prekin identitetin e Maqedonisë.

Të ngjashme