Zënkë për kontroll të prostitucionit: Shqiptari në Itali qëllon bashkëkombësin me plumb në kokë

Prishtinë | 10 Dhj 2019 | 19:01 | Nga Ekonomia Online

Një shqiptar ka plagosur bashkëkombasin e tij duke e goditur me plumb në kokë.

Ngjarja ka ndodhur në Itali në qytetin e Frosinones.

Kjo besohet se ka ndodhur për shkak të një zënke për kontroll të prostitucionit.

“Ai iu afrua makinës së bashkatdhetarit, i parkuar në zonën në dalje të autostradës Frosinone, ishte ora 11 e mbrëmjes. kur J.M, një shqiptar 37-vjeçar ishte në këmbë ndërsa tjetri, gjithashtu një shqiptar, ishte ulur në anën e shoferit të automjetit. Një diskutim i nxehtë u ngrit shpejt midis të dyve, i cili u zhvillua para njerëzve të tjerë, gjithashtu siç duket me origjinë shqiptare”, kështu shkruajnë mediat italiane për një zënkë që ndodhi në këtë zonë, raporton Top Channel përcjellë Klan Kosova.

Në një moment, vazhdon shkrimi në median italiane, në kulmin e mosmarrëveshjes, J.M. nxori një pistoletë (e vjedhur në një grabitje të kryer në Ceccano më 8 dhjetor), iu afrua dritares së hapur të makinës, drejtoi armën në fytyrën e bashkatdhetarit të tij dhe, në një distancë prej më pak se 20 centimetra, ai goditi “rivalin” drejt e në pjesën e përparme, duke e lënë atë në një liqen gjaku.

Disa minuta më vonë, ndërsa anëtarët e tjerë të grupit që kishin marrë pjesë në skenë ishin zhdukur, J.M. thirri avokatët Giampiero Vellucci dhe Riccardo Masecchia duke u thënë atyre se ai kishte qëlluar një njeri, se ai me siguri e kishte vrarë atë.

Menjëherë pas kësaj, megjithatë, ndërsa po priste ardhjen e avokatëve, ai e e fshehu armën jo larg vendit të episodit të përgjakshëm.

Pasi ishte në vend, Vellucci dhe Masecchia shoqëruan J.M. në stacionin policor, ku 37-vjeçari u mor në pyetje për dy orë nga Zëvendës Prokurori Samuel Amari, dhe, në fund, u arrestua me akuzën e tentativës së vrasjes dhe, në referim të armës së vjedhur.

Menjëherë në vendngjarje mbërriti edhe ambulanca. Për të plagosurin rëndë, u dha ndihma e parë, ku pas një operacioni kirurgjikal, u arrit që plumbi të nxirret nga kafka.

Megjithëse mjekët janë përpjekur ta mbajnë të riun në jetë, gjendja e tij paraqitet kritike dhe shanset për të jetuar janë shumë të pakta.

Dy shqiptarët e përfshirë në konflikt janë të dy banues në Frosinone dhe që të dy kishin leje qëndrimi të rregullt në shtetin italian.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme