Zgjedhjet e 30 Qershorit, PS regjistrohet në KQZ

Prishtinë | 08 Pri 2019 | 13:56 | Nga Ekonomia Online

Partia Socialiste ka dërguar sot kërkesën në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve (KQZ) për t’u regjistruar si forcë politike që do të garojë në zgjedhjet vendore të 30 qershorit.

Kërkesa është firmosur nga Sekretarja për Çështjet Elektorale në PS, Blerina Gjylameti.

Ndërkohë, asnjë nga partitë e opozitës nuk ka dorëzuar në KQZ as emrat e komisionerëve të Komisioneve Zonale Zgjedhore dhe as kërkesën për të qenë pjesë e zgjedhjeve vendore.

Top Channel

Të ngjashme