Zjarr masiv në Shkodër, kërkohet ndërhyrja e helikopterëve

Prishtinë | 12 Kor 2017 | 16:55 | Nga

Me rritjen e temperaturave kemi dhe shtimin e vatrave të zjarrit në të gjithë vendin. Mësohet se një tjetër zjarr masiv ka përfshirë zonën pranë rezervuarit të Shtodrit në qytetin e Shkodrës.

Sipas raportimeve, flakët po përhapen drejt malit të Cukalit. Ndërkohë është e vështirë shuarja e zjarrit pasi zjarrfikëset e kanë të pamundur lokalizmin.

Reparti i zjarrfikëseve ka kërkuar ndërhyrjen me helikopter për të bërë të mëndur fikjen e zjarrit.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme