Zjarr në Cakran, rrezikohen ndërtesat

Prishtinë | 08 Gus 2019 | 19:25 | Nga Ekonomia Online

Një sipërfaqe e konsiderueshme me ullinj në fshatin Vreshtas në Cakran vazhdon të jetë nën flakë.

Zjarri ka përfshirë një pyll në fshatin Vreshtas dhe Gjorgos.

Nga zjarrfikësit po punohet për shuarjen e flakëve, por raportohet se 5-6 banesa rrezikohen, ndërsa dy të tjera të pabanuara janë djegur.

Nuk dihet ende shkaku i zjarrit./top channel/

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme