Zjarri në Shëngjin dyshohet i qëllimshëm, shoqërohen 4 persona

Prishtinë | 24 Gus 2019 | 09:39 | Nga Ekonomia Online

Pas orëve “luftë” me flakët, zjarri në malin e Shëngjinit është vënë krejtësisht në kontroll, por nuk është shuar plotësisht. 

Reshjet e shiut që kanë rënë gjatë natës, kanë ndihmuar në shuarjen e vatrave të zjarrit. Dyshimet janë që zjarri ka qenë i qëllimshëm, për këtë arsye mësohet se janë ndaluar nga policia katër persona. Siç njoftoi, mbrëmjen e djeshme, Ministrja e Mbrojtjes, Olta Xhaçka në terren kanë zbritur 200 efektivë të Forcave të Armatosuri me mjete e trupa nga Tirana e Shkodra dhe bashkia Lezhë.

Në një prononcim të mëhershëm për Report Tv, banorët shprehen se kjo situatë po ndikon edhe në largimin e pushuesve nga kjo zonë turistike.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme