“Zvicra ofron ndihmë në dialogun midis Beogradit dhe Prishtinës”

Prishtinë | 27 Sht 2018 | 08:47 | Nga

Kryeministrja serbe Ana Bërnabiq ka thënë se Zvicra që është një nga vendet që mbështet fuqishëm pavarësinë e Kosovë, për herë të parë insiston të të dëgjojë se çfarë mund të bëjë për të ndihmuar Serbinë në dialog me Kosovën.

Këtë deklaratë ajo e bëri pas një takimi që pati në New York me presidentin zviceran, Alain Berset.

“Ata këmbëngulën për këtë, edhe pas kësaj unë u ndalova nga ekipi i televizionit të tyre për të parë se si e shohim këtë dialog, atë që Zvicra mund të bëjë për të mbështetur këtë nismë, kështu që është një tjetër gjë në të cilën unë, njihen përpjekjet e Serbisë për të bërë një hap përpara drejt paqes dhe stabilitet të qëndrueshëm në Ballkan “, tha ajo për Radion Televizionin e Serbisë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme