Zyrtarët e PD-së, të hënën në Prokurori për audio-përgjimin e Agron Xhafajt

Prishtinë | 18 Maj 2018 | 12:58 | Nga

Ora 10:00 e të hënës, 21 maj 2018, është caktuar nga Prokuroria e Krimeve të Rënda në Shqipëri për paraqitjen e tre zyrtarëve të Partisë Demokratike të cilët publikuan video-përgjimin mes “bashkëpunëtorit X” dhe Agron Xhafaj.

Deputetët shqiptar Enkelejd Alibeaj dhe Ervin Salianji si dhe këshilltari ligjor i PD-së Gazmend Bardhi do të pyeten lidhur me këtë audio-përgjim.

Prokuroria i kishte thirrur të enjten zyrtarët demokratë por për shkak të angazhimeve të tyre me seancën plenare, orari u shty.

Të martën, (15 maj) oficeret e policisë gjyqësore morën audio-përgjimin e publikuar dhe kanë nisur hetimet për verifikimin e saj.

Në audio përgjim PD pretendon se vëllai i Fatmir Xhafës, Agron Xhafaj, bën pazare me një person tjetër për trafikun e drogës.

Vetë Agron Xhafaj, në një letër të hapur për publikun, bëri të ditur se do ti dorëzohet vetë autoriteteve italiane, ndërsa tha se audio-përgjimi eshte fals për të shantazhuar ate dhe vellain e tij, Fatmir Xhafaj.

Të ngjashme