Rreth 69 milionë persona shërohen nga Covid-19 në botë

Prishtinë | 19 Jan 2021 | 13:52 | Nga Ekonomia Online

Rreth 69 milionë persona janë shëruar nga COVID-19 në gjithë botën, derisa mbi 96 milionë persona rezultojnë të infektuar me të.

68 milionë e 767 mijë e 891 persona vlerësohet të jenë shëruar nga virusi COVID-19 në botë.

Një gjë e tillë bëhet e ditur në faqen botërore të statistkave, worldometers.info.

Numri i të infektuarve me COVID-19 në gjithë botën ka shkuar në 96 milionë e 97 mijë e 716, ndërsa 2 milionë e 51 mijë e 770 persona kanë vdekur nga ky virus.

Amerika prinë e mara me numrin më të madh të të infektuarve me gjithsej 24 milionë e 626 mijë e 441 raste, pastaj India me 10 milionë e 582 mijë e 647 raste, Brazili me 8 milionë e 512 mijë e 238 raste, Rusia me 3 milionë e 612 mijë e 800 raste dhe Britania me 3 milionë e 433 mijë e 494 raste.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme