Tërmet në Shkup

Prishtinë | 15 Qer 2017 | 09:05 | Nga

Një tërmet me magnitudë 6,2 ballë sipas shkallës së Rihterit është ndjerë mëngjesin e sotëm në orën 06 e 07 minuta në Shkup dhe rrethinë.

Sipas Qendrës Evopiane-Mesdhetare Seizmologjike, epiqendra e tërmetit ka qenë 12 km. në verilindje të Shkupit, në thellësi prej 10 kilometrave.

Image

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme