Juventusi me formacionin më të mirë kundër Udineses

Prishtinë | 06 Tet 2018 | 09:32 | Nga Ekonomia Online
Serie A këtë fundjavë zhvillon ndeshjet e xhiros së tetë.
Elita e futbollit italian këtë fundjavë vazhdon me ndeshjet e xhiros së tetë, ku ndeshja hapëse është ajo mes Cagliarit dhe Bologna.

Nga ora 18:00 luhet një tjetër ndeshje interesante, ku Udinese në ‘Friuli’ pret Juventusin, që në shtatë xhirot e para numëron shtatë fitore.

Pas mungesës në Ligën e Kampionëve, për Juventusin startues pritet të rikthehet Cristiano Ronaldo, që do të udhëheq sulmin me Mario Mandzukiv, e nga prapa do të ndihmohen edhe nga Paulo Dybala.

Bentacur, Pjanic dhe Matuidi do të jenë në mesfushë, ku në anën tjetër do të jenë përballë Valon Behramin, që është titulluar i padiskutueshëm te Udinese.

Formacionet e mundshme:

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme