Ngjarjet e ditës: 11 korrik 2019

 • 09:00

  Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, pret në takim lamtumirës shefen e EULEX-it, Alexandra Papadopoulou. Do të ketë dhe deklarata për medie. (Kabineti i Presidentit) ***Ngjarja mbulohet me kamerë nga EO.

 • 09:00

  Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me gjendjen në PTK dhe Vala interviston ish-drejtorin Teknik të Telekomit, Mehdi Latifaj; zyrtarin ligjor, Sabaudin Ramaxhiku dhe menaxherin i Produkteve, Nysret Jashanica. (Ndërtesa e Kuvendit, salla C203) ***Ngjarja mbulohet me kamerë nga EO.

 • 10:00

  Kreu i Kuvendit, Kadri Veseli pret në takim lamtumirës shefen e EULEX-it, Alexandra Papadopoulou. (Kabineti i Kreut të Kuvendit) ***Ngjarja mbulohet me kamerë nga EO.

 • 10:00

  Ministri i Punëve të Punëve të Brendshme, Ekrem Mustafa, raporton në Komisionin për Punë të Brendshme, Siguri dhe Mbikëqyrjen e FSK-së. (Ndërtesa e Kuvendit, salla N204) ***Ngjarja mbulohet me kamerë nga EO.

 • 10:00

  Instituti i Prishtinës për Studime Politike (PIPS) prezanton hulumtimin “Reforma e administratës publike: Procesi i racionalizimit të agjencive dhe rregullatorëve”. Merr pjesë ministri i Administratës Publike, Mahir Yagcilar. (Hotel “Swiss Diamond”, Prishtinë) ***Ngjarja mbulohet me kamerë nga EO.

 • 10:00

  Lansohet zyrtarisht Koalicioni i Kosovës për Pajtim (KKP), i cili ka për qëllim nxitjen e procesit të pajtimit në Kosovë. (Shtëpia e Evropës, Prishtinë) ***Ngjarja mbulohet me kamerë nga EO.

 • 10:30

  Kreu i Kuvendit, Kadri Veseli vizition Policinë e Kosovës. (Drejtoria e Përgjithshme e Policisë së Kosovës) ***Ngjarja mbulohet me kamerë nga EO.

 • 10:30

  Kryetari i Gjykatës së Apelit. Hasan Shala, mban konferencë për medie. (Pallati i Drejtësisë, Hajvali) 

 • 11:00

  Ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit (MKRS) Kujtim Gashi, merr pjesë në vënien e gurthemelit të Qendrës Rinore në Pjetërshtan. (Pjetërshtan, Gjakovë) ***Ngjarja mbulohet me kamerë nga EO.

 • 11:00

  Promovohet strategjia rajonale për sigurinë dhe shëndetin në punë. (Hotel “Sirius”, Prishtinë) ***Ngjarja mbulohet me kamerë nga EO.

 • 11:00

  Absolventët e Departamentit të Gazetarisë të UP-së do të shënojnë diplomimin e tyre simbolikisht duke mbjellë drurë në kampusin e UP-së. (Oborri i Fakultetit të Filologjisë) 

 • 11:00

  Kryetari i Komunës së Rahovecit, Smajl Latifaj, mban dëgjim publik me qytetarë, ku do të paraqesë raportin e punës së tij për periudhën janar-qershor 2019. (Kuvendi Komunal, Rahovec)

 • 12:00

  Youth Initiative for Human Rights në Kosovë përkujton viktimat e gjenocidit në Srebrenicë. (Teatri Kombëtar, Prishtinë) ***Ngjarja mbulohet me kamerë nga EO.

 • 14:00

  Mbahet mbledhja e rregullt e Qeverisë së Kosovës. (Ndërtesa e Qeverisë) ***Ngjarja mbulohet me kamerë nga EO.

 • 18:30

  Mbahet ceremonia e fillimit të projektit “Cilësi, llogaridhënie, integritet dhe transparencë në arsimin e lartë”. (Restorant “Rron”, Veternik)

 • 19:00

  Komuna e Rahovecit mban dëgjim publik për përgatitjen e buxhetit për vitit 2020 me banorët e fshatrave  Drenoc, Pastasellë, Senoc, Zatriq, Kaznik dhe Nushpall. (Shtëpia e Kulturës, Drenoc, Rahovec)

 • 20:00

  Shoqata “Jakova” mban akademi në nderim të shkrimtarit Rexhep Hoxha. (Parku Kulturor “Ali Podrimja”, Gjakovë)

 • 21:00

  Nis edicioni i pestë i Festivalit të artit në hapësirë publike “Hapu”. Natën e parë performon trupa e cirkut bashkëkohor nga Franca “Un loup pour l’homme”. (Sheshi “Skënderbeu”, Prishtinë)