KFOR-i i gatshëm t’i përdorë të gjitha masat në veri – Gallien: S’pati koordinim me Qeverinë më 29 maj

Zëdhënësi i Shtabit të KFOR-it, kolonel Andrea Gallien, tha se janë të gatshëm që të përdorin të gjitha masat nëse eskalon situata në veri, raporton Ekonomia Online. Madje, ai tha se ushtarët e KFOR-it janë të trajnuar dhe të gatshëm për çdo rast. Në një konferencë për medie, ku foli për aktivitet e KFOR-it, ai … Vazhdoni me leximin e KFOR-i i gatshëm t’i përdorë të gjitha masat në veri – Gallien: S’pati koordinim me Qeverinë më 29 maj