Konjufca: Për UÇK-në po kërkohet drejtësi, për masakrën e Burgut të Dubravës asnjë i dënuar

Kryetari i Kuvendit, Glauk Konjufca, në 24-vjetorin e masakrës në Burgun e Dubravës, e ka quajtur atë aktin më të shëmtuar që bëri Serbia në Kosovë, raporton Ekonomia Online. Sipas tij, burgu është institucioni më i larët i shteti dhe se 1 000 të burgosur me qëllim u grumbulluan aty e vrarë e masakruan. Konjufca … Vazhdoni me leximin e Konjufca: Për UÇK-në po kërkohet drejtësi, për masakrën e Burgut të Dubravës asnjë i dënuar