10 dizajnuesit më të pasur në botë

Prishtinë | 24 Jan 2020 | 23:00 | Nga Ekonomia Online

Puna në industrinë e modës mund të ketë shumë taksa, por shumë dizajnues kanë investuar gjithë jetën e tyre në këtë profesion duke rezultuar të suksesshëm.

Ka pafund marka, nga aksesorët te stili “haute couture” dhe 10 prej dizajnuesve të tyre kanë arritur që të jenë më të pasurit në botën e modës.

1.Miuccia Prada

Vlera neto: 15.1 miliardë dollarë

2.Giorgio Armani
Vlera neto: 12.4 miliardë dollarë

3.Ralph Lauren
Vlera neto: 11.2 miliardë dollarë

4.Stefano Gabbana & Domenico Dolce
Vlera neto: 2.33 miliardë dollarë secili

5.Valentino Garavani
Vlera neto: 2.06 miliardë dollarë

6.Tory Burch
Vlera neto: 1.37 miliardë dollarë

7.Calvin Klein

Vlera neto: 991 milionë dollarë

8.Michael Kors

Vlera neto: 825 milionë dollarë

9.Roberto Cavalli

Vlera neto: 688 milionë dollarë

10.Mary-Kate & Ashley Olsen

Vlera neto: 550 milionë dollarë

*Shifrat janë sipas monedhës së dollarit australian

Të ngjashme