8 fëmijët që e tejkaluan famën e prindërve me sharmin dhe karizmën e tyre

Prishtinë | 14 Sht 2018 | 16:33 | Nga

Thënia e famshme “bëmë Baba të të ngjaj” nuk mban më asnjë rëndësi pasi ky brez i ri është i prirur t’ia dalë vete. Ata nuk duan të lidhen me nepotizmin, por duan që talenti i tyre të flasë për vete. Ka shumë fëmijë të famshëm që luajnë në role në industri të ndryshme, pavarësisht nga pozicioni i prindërve të tyre.

Këta fëmijë kanë tejkaluar ose pothuajse e tejkaluan emrin dhe famën e prindërve të tyre.

1. Alain Fabien Delon dhe Alain Delon

I biri i aktorit të famshëm francez Alain Delon, Alain Fabien Delon vazhdoi të bëhej një model i famshëm i cili pozon për markat e famshme, ndër to edhe Gucci. Ai insiston të thirret thjesht Alain.

2. Rumer Willis & Bruce Willis

Rumer Willis ka qenë popullore që kur lindi. Ajo i është mirënjohëse për karrierën e saj muzikore babait të saj me shije të mirë në muzikë, të cilën ajo e kuptoi teksa rritej. Kur fitoi trofeun e “Dancing with the Stars Mirror Ball” në finalen e sezonit 20, ajo u shpreh se prindërit e saj të famshëm kurrë nuk e shtynë atë në qendër të vëmendjes, por gjithnjë i mësuan asaj që ta krijonte dhe ta fitonte vetë atë.

3. Jaden Smith & Will Smith

Jaden është një aktor, një rreper, një këngëtar dhe shkrues tekstesh. Ai ka ndarë të njëjtin ekran me babain e tij shumë herë dhe ka mbajtur qëndrimin e tij çdo herë. Duke pasur babanë e tij si bashkë-aktor në filmin e tij të parë, The Pursuit of Happiness, ai fitoi çmimin për Performancën e Përparuar në MTV Movie Awards 2007.

4. Brooklyn Beckham & Victoria Beckham

Brooklyn Beckham u përzgjodh, si një adoleshent, nga nëna e tij për fotografitë e produktit të saj në një kohë kur kompania e saj po përballet me një humbje financiare. Ajo kishte besim të plotë në aftësitë e tij. Ai e ka provuar gjithashtu duke u bërë një aktor popullor dhe një fotograf i talentuar më vonë në jetën e tij.

5. Iris Law dhe Jude Law

Iris Law është vetëm 18 vjeçe dhe është gati për të dalë një hap përpara Jude Law, babait të saj. Ajo po bën lë gjurmë të forta në industrinë e modës për veten e saj, dhe që i bën prindërit e saj krenarë ndërsa ecën me besimin maksimal.

6. Colin Hanks dhe Tom Hanks

Ndërsa Tom Hanks është i famshëm për rolet e tij të larmishme në filma të ndryshëm, djali i tij Colin Hanks nuk është më pak aktor dhe ka pasur rol në filma si Dexter, Mad Men dhe filmi dramatik Parkland.

7. Lily Rose Depp dhe Johnny Depp

Lily filloi karrierën e saj të aktrimit në 2016 me filmin Yoga Hosers dhe më pas nuk u kthye prapa. Siç i tha CR Fashion Book, “Shumë njerëz mendojnë se unë jam vetëm duke vepruar për shkak të babait tim, se nuk kam pasur nevojë për të punuar aq shumë sa për t’u parë apo njohur në industri, kështu që unë mendoj se për shkak të kësaj më bën mua të dua të punoj dy herë më shumë.”

8. Lily Sastry dhe Rowan Sebastian Atkinson

Ajo është një bukuroshe e cila sigurisht duke mos dashur të mbetet nën hijen e famës së të atit ka zgjedhur edhe ajo rrugën drejt famës, në fushën e performancës fizike gjithashtu por jo komedi, ajo është një “Burlesque Dancer” e famshme, madje, për t’u shpenguar nga hija e mbiemrit të famshëm Atkinson ajo ka zgjedhur të marrë mbiemrin Sastry që mban e ëma.

Të ngjashme