Adele përdori ndërmjetës për të ndarë pasurinë multi-milionëshe me ish-bashkëshortin

Prishtinë | 23 Jan 2021 | 15:22 | Nga Ekonomia Online

Adele është detyruar të përdorë ndërmjetësues për të ndarë pasurinë e saj prej 140 milionë funtesh në divorcin nga bashkëshorti Simon Konecki.

Këngëtarja e famshme 32 vjeçare ka arritur më në fund, këtë muaj marrëveshje për divorc nga Simon, pas dy vjetësh ndarje prej tij.

Ndarja zyrtare mes tyre është arritur pasi ata janë marrë vesh për ndarjen e pasurisë, dy vjet pasi kanë bërë të ditur se lidhja e tyre është prishur.

Burime të The Sun kanë bërë të ditur se për Adelen dhe Simonin çështja e parë e rëndësishme nga ndarja prej një martese prej tri vjetësh, ishte zgjidhja e kujdestarisë së djalit të tyre Angelo e pastaj edhe ndarja e pasurisë.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme