Adriana Matoshi reagon e pikëlluar për vdekjen e aktorit Hajrullah Ramizi: Skena do ta ndjejë mungesën e tij, humbje e rëndë

Prishtinë | 18 Nën 2021 | 16:27 | Nga Ekonomia Online

Ditën e sotme (e enjte) është ndarë nga jeta në moshë të re aktori nga Shkupi, Hajrullah Ramizi.

Ai vdiq në moshën 37-vjeçare, gjersa deri më tani nuk janë bërë të ditura shkaqet e vdekjes.

Reagimet për aktorin shqiptar kanë qenë të shumta dhe një të tillë së fundmi e ka bërë edhe Adriana Matoshi, e cila duket se ruante raporte të mira me të ndjerin.

Ajo thekson se Ramizi ishte me të gjitha të mirat dhe se skena do ta ndjejë mungesën e tij.

“Një ditë të gjithë do të largohemi nga kjo botë. Por kur largohesh me vepra të mira edhe dhimbja për të gjallët është ma e lehtë! Hajro ishte i mirë me të gjitha të mirat”.

“Gjithmonë do ta kujtojmë të hareshëm të dashur e shumë të sjellshëm. Skena do ta ndjejë mungesën e tij, edhe kolegët edhe shokët edhe shoqet e më së shumti familja! Ngushëllime të gjithëve për këtë humbje të papritur e shumë të rëndë”, ka thënë më tej Matoshi.

Të ngjashme