Agnesa Vuthaj feston sot ditëlindjen, nisin urimet

Prishtinë | 08 Shk 2018 | 13:05 | Nga

Bukuroshja shqiptare, Agnesa Vuthaj feston sot ditëlindjen dhe mbush plot 32 vjet.

Në mesin e atyre që e uruan publikisht është edhe këngëtarja e mirënjohur, Vesa Luma e cila e ka quajtur atë mbretëreshë të bukurisë.

“Gëzuar ditëlindjen, mbretëresha e bukurisë. E paq vitin e bukur, qysh e ke edhe shpirtin e që të reflekton kudo. Më mungon bukuri”, ka shkruar Vesa.

Kujtojmë se Agnesa në vitin 2003 u shpall Miss Kosova, teksa vetëm një vit pasi u shpall më e bukura në Kosovë, ajo mori kurorën e më të bukurës edhe në Shqipëri. Në 2004 përfaqësoi Shqipërinë në “Miss Wolrd” ndërsa në 2005 në “Miss Universe”.

https://www.instagram.com/p/Be7wSNcj0PC/?taken-by=vesaluma

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme