Aktorët i dalin herë pozitivë e herë negativë me Coronavirus, 50 Cent detyrohet t’i ndërpresë xhirimet e serialit

Prishtinë | 12 Sht 2020 | 14:01 | Nga Ekonomia Online

Seriali i ri dramatik ligjor, “For Life”, në të cilin reperi i famshëm Curtis ’50 Cent’ Jackson shërben si producent ekzekutiv, ndërpreu xhirimet në New York të premten për shkak të problemeve me testimin e COVID-19 të aktorëve në shesh-xhirim.

“Si rrjedhojë e disa rezultateve të paqëndrueshme të testeve, dhe për shkak të kujdesit, ne kemi ndaluar xhirimet më herët sot”, tha një përfaqësues i Sony Pictures Television në një deklaratë për Deadline.

Besohet se shumë njerëz në serial rezultuan pozitivë fillimisht dhe më pas negativë, thuhet sipas burimeve, shkruan DailyMail.

Deri më tani është e paqartë se sa rezultate pozitive ose pozitive të rreme kishte midis aktorëve dhe ekipit, por mospërputhja ishte ende e mjaftueshme që drejtuesit e studios të mbyllnin xhirimet përkohësisht.

Seriali “For Life” kishte nisur xhirimet në lagjen Queens të New Yorkut, edhe pse 50 Cent nuk u pa në skenë në atë kohë, siç raportohet nga TMZ.

Seriali, i cili filloi xhirimet e sezonit të tij të dytë më 26 gusht, besohet të jetë prodhimi i parë që do të rikthehet dhe do të funksionojë në New York që nga mbylljet masive për shkak të krizës së coronavirusit.

Prodhimet filmike dhe televizive në të gjithë vendin tani po rikthehen ngadalë me një kujdes të shtuar gjatë përgatitjeve të tyre.

“For Life” është planifikuar të rifillojë xhirimet në Queens të hënën siç është planifikuar, nëse gjendet një zgjidhje për verifikim e rezultateve dhe marrjen e rezultateve të sakta për aktorët.

Seriali i zhanrit dramë, në të cilin luan Nicholas Pinnock në rolin kryesor, bazohet lirshëm në jetën e Isaac Wright Jr, i cili u burgos për një krim që nuk e bëri. Ndërsa ishte i burgosur, ai u bë avokat dhe ndihmoi në prishjen e bindjeve të gabuara të njëzet shokëve të tij të burgosur, para se të provonte më në fund pafajësinë e tij.

Emra të tjerë të njohur që luajnë në serial janë: Indira Varma, Joy Bryant, Dorian Missick, Tyla Harris, Mary Stuart Masterson, Boris McGiver dhe Timothy Busfield. 

Të ngjashme