Aktori më i pëlqyer turk për vitin 2020

Prishtinë | 08 Jan 2021 | 15:52 | Nga Ekonomia Online

Can Yaman është shpallur aktori më i pëlqyer në Turqi për vitin 2020. Aktori suksesin më të madh e arriti me serialin “Erkenci Kuş”, shkruan Gazeta Sinjali.

Në vitin 2020, ai ishte pjesë e serialit “Bay Yanlış”, i cili po ashtu pati shumë sukses.

Aktori është cilësuar për bukurinë, por edhe prejardhjen shqiptare.

Në vend të dytë është Engin Akyurek, në të tretin Kerem Bursin, në të katërtin Alp Navruz dhe në të pestin Ibrahim Çelikkol.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme