Aktorja e famshme thotë se nuk pranon të luajë në skena seksi me regji të burrave

Prishtinë | 26 Jan 2021 | 16:39 | Nga Ekonomia Online

Keira Knightley nuk do të interpretojë skena seksi në filma me regji të burrave.

Sipas Keira Knightley, ajo nuk “ka një ndalim absolut” për të xhiruar skena nudo, por ajo nuk është e kënaqur ta bëjë këtë me regjisorët meshkuj, shkruan CNN, transmeton lajmi.net.

Gjatë një paraqitje në podcast Chanel Connections, aktorja tha “është pjesërisht kotësi dhe gjithashtu është vështrimi mashkullor” pse nuk dëshiron të xhirojë skena të tilla nën regjinë e një burri.

Knightley bisedoi me regjisorin e “The Farewell” Lulu Wang dhe producenten Diane Solway rreth vendimit të Knightley për të shtuar një klauzolë pa lakuriqësi në kontratën e saj që kur ajo u bë nënë.

“Nëse do të bëja një histori që kishte të bënte me atë udhëtim të mëmësisë dhe pranimit të trupit, ndjehem sikur, më vjen keq, por kjo do të duhej të ishte me një kineast femër,” tha ajo.

Ylli i “Misbehaviour” shtoi “Unë nuk dua që të jenë ato skena të tmerrshme seksi ku të gjithë jeni të yndyrosur dhe të gjithë po gërvishtin. Unë nuk jam e interesuar ta bëj atë.”

“Duke thënë se, ka raste kur unë shkoj,” Po, unë plotësisht e shoh se ku do të ishte vërtet seksi i mirë në këtë film dhe ju thjesht keni nevojë për dikë që të duket i nxehtë “, tha Knightley.

“Prandaj, ju mund të përdorni dikë tjetër sepse unë jam shumë kot dhe trupi ka pasur dy fëmijë tani dhe unë thjesht do të preferoja të mos qëndroja përpara një grupi burrash të zhveshur.”

Knightley mirëpriti vajzën Edie më 2015 dhe vajzën Delilah më 2019 me burrin, muzikantin James Righton.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme