Algorithm vjen me një mix të bërë ekskluzivisht për ‘Rave’ dhe ‘Win Music Freedom’

Prishtinë | 07 Pri 2021 | 15:46 | Nga Ekonomia Online

Rave Live Session është transmetimi javor , i mundësuar nga Win Music Freedom, ku shfaqim DJ-të më të mirë lokal dhe Internacional.

Algorithm është një emër i njohur në skenën lokale undeground në Bullgari.

Karrierën e filloi si DJ Duo në 2011, dhe që nga sot, ai po performon në festivale të muzikës dhe koncertet e ngjarje të ndryshme botërore.

Me aspirata të gjera dhe të pasura muzikore, Algorithm nuk mund të inkuadrohen në një stil të caktuar muzikor. Tingulli i tij është i thellë dhe melodik, duke kaluar nga house në techno dhe back.

Një adhurues i vërtetë i vinyl records, ju shpesh mund ta shihni atë duke luajtur vetëm me vinyls.

Algorithm është një artist ndryshe nga të tjerët, i cili gjithashtu do performoj një set më ndryshe se që keni parë deri më tani.

Shijone këtë performancë këtë diel, nga ora 21:00 në platformë Rave, Win Music Freedom Ks dhe Telegrafi Magazina, faqen zyrtare në Facebook.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme