Algorithm vjen me një mix të bërë ekskluzivisht

Prishtinë | 07 Pri 2021 | 15:50 | Nga Ekonomia Online

Rave Live Session është transmetimi javor , i mundësuar nga Win Music Freedom, ku shfaqim DJ-të më të mirë lokal dhe Internacional.

Algorithm është një emër i njohur në skenën lokale undeground në Bullgari.

Karrierën e filloi si DJ Duo në 2011, dhe që nga sot, ai po performon në festivale të muzikës dhe koncertet e ngjarje të ndryshme botërore.

Me aspirata të gjera dhe të pasura muzikore, Algorithm nuk mund të inkuadrohen në një stil të caktuar muzikor.

Tingulli i tij është i thellë dhe melodik, duke kaluar nga house në techno dhe back.

Fjalë Kryesore:

Të ngjashme